Kdo je kdo ve světě country tancování  -  Hall of fame

Ivan Bartůněk

Uznávaný český lektor, caller, tanečník a choreograf. Patří mezi nestory českého country tancování, řadu let působil mj.jako choreograf skvělého brněnského tanečního souboru La Quadrilla, country tancování se věnuje od roku 1980.

Vidět ho můžete na seminářích po celé republice, v porotách tanečních soutěží, vede vlastní kurzy country dance v Brně. Jako caller jezdí pracovat i do Německa a Rakouska, v Chorvatsku pořádá pobytové kurzy country tancování, v Luhačovicích se konají oblíbené kurzy couple dance.

Učí styly: country dance, line dance, couple dance, skotské a řecké tance a základy callerování. Je autorem řady kvalitních výukových DVD,příruček s popisy tanců a dalších metodických materiálů. Sám je původní profesí pedagog.

Kde ho vídáváme: pravidelně v Praze na festivalu Jasana Bonuše, pořádaného Dvoranou, byl hlavní porotce na Mistrovství ČR v country tancích ve Znojmě, kde se nám podařilo vyhrát kategorii Nováčci, v červnu 2011 jsme s ním strávili úžasný taneční víkend, který pořádal v Boskovicích ....

 Více najdete přímo na stránkách Ivana Bartůňka www.countrytance.cz,

malé, našemu srci blízké video z výuky z Boskovic zde: https://www.youtube.com/watch?v=Q9sM03cJQUM&feature=player_embedded

 

 

 

Fotogalerie: Ivan Bartůněk

Jitka Bonušová

Vynikající lektorka country tanců, českých lidových tanců, působící v Dvoraně - taneční škole, která významně napomáhá v propagaci a výuce country tanců v Čechách.

Jitka je manželkou bohužel předčasně zesnulého Jasana Bonuše , který patřil v návaznosti na svého otce Františka Bonuše k průkopníkům českého country tancování a na jehož počest Dvorana pravidelně pořádá velký výukový festival za účasti českých i amerických tanečníků. Jasan pořádal první výuku country tanců už v roce 1977 a v roce 1980 první country bál Na Barče - následovala  řada úspěšných country bálů na Žofíně. Jasanovo jméno stejně jako Jitčino je svázáno s Dvoranou - oba jsou vynikající lektoři.

S Jitkou se setkáváme právě na podzimním výukovém festivalu, naposledy při kouzelné výuce mexických tanců.

Kontaktovat ji můžete nejlépe přes Dvoranu na www.dvorana.cz

 

 

Jitka Bonušová

David Millstone

Americký profesionální caller, působící v Nové Anglii. Učí klasické i historické country tance, contra dance ad. Country tancování se věnuje od roku 1970 a nyní je v pozici známého a oblíbeného lektora s příjemným smyslem pro humor. Je autorem řady publikací o historii country tanců. V České republice se účastní jako lektor a caller výukového country Festivalu Jasana Bonuše.

Kde ho potkáváme: právě na Dvoraně, výuka pod jeho vedením byla skutečným zážitkem.

David Millstone

Štefan Švestka

Tanečník a choreograf, se zaměřením na irské tance a country tance, vedoucí a choreograf tanečního souboru Ryengle, spolupořadatel soutěžního mezinárodního festivalu v country tancích a cloggingu Pardubická Ryengle a irských tanečních klání.

Pořádá spolu s Hankou Radilovou pravidelné irské semináře pro začátečníky i pokročilé v Pardubicích a Hradci Králové. Provozuje aktuální informační web www.ryengle.cz , kde kromě informací o jeho vlastní činnosti najdete většinu toho, co se děje ve světě country v republice.

Má za sebou půlroční angažmá ve westernovém městečku No Name City se skupinou Caramella Praha, krátce spolupracoval i s vynikajícím souborem La Quadrilla Brno.

Kde ho potkáváme : na irském semináři, na letním soustředění Alabamy v Potštejně, kde byla součástí Štefiho 1-denní výuka tanečních základů pro irské tance a kde jsme si společně užili westernový den, na tréninku v Žamberku, kde nám ochotně pomohl s taneční technikou pro irské a country tance, na festivalu Pardubická Ryengle..

 

Štefan Švestka

Miroslav Procházka

Profesionální lektor, caller, choreograf a porotce, vedoucí tanečního souboru Šumaváček, exprezident Českomoravské Asociace dětských country tanečních skupin. Neúnavný propagátor country tancování mezi dětmi a mládeží, pravidelně pořádá semináře i pro pedagogy, aby mohli country tance zahrnout jako další alternativu do zájmové činnosti pro děti a mládež.

Sám začínal na seminářích Jasana Bonuše, posléze založil vlastní soubor a po roce 1990 sbíral pilně v zahraničí taneční zkušenosti. Navštívil taneční akce ve Skotsku, Walesu, Rakousku, Švýcarsku, Holandsku, Řecku, Irsku, Francii a Slovensku.

Vytváří vlastní metodické materiály, od května 1994 vydává vlastní časopis Šumaváček, určený vedoucím dětských tanečních skupin. Neúnavně učí a calleruje, pořádá pravidelně výukové a soutěžní Celostátní setkání dětských tanečních country souborů. Je pořadatel dalších soutěží pro děti : O zelený hrozének v Břeclavi, O Táborký kalich v Táboře nebo Moravský Country pohárek na Severní Moravě.

Pořádá semináře square dancingu pro pokročilé tanečníky.

Kde jsem se setkali: na pravidelné taneční akci ve Vrbně pod Pradědem, na semináři pro pedagogy v Ústí nad Orlicí

Najdete ho na https://www.sumavacek.cz

Miroslav Procházka

Tom Dvořák

Vedoucí a choreograf taneční skupiny Louisiana Písek, vynikajíci tanečník country a především line dance, jehož je v republice neúnavným propagátorem. Tento taneční styl učí na seminářích a workshopech po celé republice ( Polnička, Dvorana, Šiklův mlýn), pořádá už tradiční velkou akci s názvem Písecké Dupání a přivezl do ČR pořádání mezinárodní soutěže v Line dance pod záštitou Světové country taneční federace - Regional Open WCDF Country Line dance Competition, pro kterou získal podporu města Písek.

Sám úspěšně soutěží nejen v ČR - získal 1.místa na soutěžích Berlin Open, BWCD Lotyšsko, The Spanish Event ve Španělsku ad.

Veškeré další informace objevíte na https://www.tcslouisiana.cz/

Kde se setkáváme : v Praze na Dvoraně, kde Tom učí line dance, na semináři Line dance v Polničce. Letos ( 2011 ) se poprvé účastní zástupce souboru soutěže v Písku - Regional Open WCDF Country Line dance Competition - v kategorii Social. Na Dvoraně nás Tom seznámil se sympatickou americkou lektorkou Line dance Nancy Morgan.

Tom Dvořák

 

Dingo - Michal Janak

Michal Dingo Janák   

 

Tanci se aktivně věnuje od roku 1998, od této doby prošel různými tanečními styly a několika tanečními skupinami. Od roku 2001 dlouhodobě působí jako klubový caller Square Dance a lektor Line Dance v tanečním klubu Community Dancers Brno a Karolína Brno. Každoročně společně s Community Dancers Brno připravuje pravidelné taneční semináře Line Dance - Moravia Line, konané v malebném prostředí Českomoravské vysočiny. V současnosti spolu s Michaelou Krajíčkovou pořádá víkendové taneční semináře nesoucí název Line Dance Weekend. S Alabamou se účastníme tanečních seminářů, kde Dingo učí - Jiříkovice a Boskovice - je to velice schopný a sympatický lektor, na kterého se vždy těšíme ...

 

 

 

 

 Michaela Krajíčková (LDC Karolína Brno)

 

Michaela Krajickova   Tanci se věnuje 12 let. Line Dance vyučuje od roku 2001. V témže roce zakládá, pod patronací organizace Orel, taneční skupinu Karolína Brno, jejíž je vedoucí a choreografkou. Úzce spolupracuje s brněnským tanečním klubem Community Dancers Brno, který každoročně pořádá na podzim akci Moravia Line, kde pomáhá s výukou. V současnosti spolu s  Michalem „Dingem“ Janákem pořádá taneční line dance víkendy v Jiříkovicích u Brna. Míšu vídáváme pravidelně na akcích s Dingem a její elán a zápal společně s příjemným tanečním projevem jsou velkou posilou pro nás všechny ...

 Více zde: https://alabama.webnode.cz/news/tanecni-vikend-v-boskovicich/

VÁŽENÍ PŘÁTELÉ, POKUD MARNĚ HLEDÁTE NĚKTERÁ JMÉNA, NAVŠTIVTE TENTO WEB POZDĚJI - GALERII HODLÁM NADÁLE ROZŠIŘOVAT. BUDU VDĚČNÁ , POKUD MI I VY NAPÍŠETE, KDO BY TU MĚL BÝT A POMŮŽETE UPRAVIT ČI DOPLNIT UŽ HOTOVÉ TEXTY. GALERII PROZATÍM ZAČÍNÁM PSÁT OD OSOBNOSTÍ, SE KTERÝMI JSME SE MĚLI MOŽNOST S ALABAMOU SETKAT, ALE NEBERU TO JAKO NUTNOU PODMÍNKU PRO ZVEŘEJNĚNÍ NA TOMTO WEBU. URČITĚ NEBUDOU CHYBĚT OSOBNOSTI JAKO JAN PUMPR, JIŘÍ JEFF VAŠÁK, PETR GALA, MIROSLAV MALÝ AD...............S ÚCTOU KE VŠEM, CO NĚCO UMĚJÍ..DANA JEDLIČKOVÁ

Kontakt

Dana Jedličková

alabama@post.cz

SVČ Animo
28.října 713
Žamberk
56401

704 445 088

Vyhledávání

ALABAMA country dance© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode