Do fotogalerie nepřibývaly poslední dobou moc nové příspěvky - valíme, jsme po akcích, nestíháme, ale pokud hledáte, jak v současnosti vypadáme a co děláme, tady malý mix toho, co se za poslední rok dělo - fotky z českých i polských akcí...a protože nám přibyly nové tváře, budu se snažit tu sbírku doplnit na 100 %

2018/19 - Aneb, nestíháme, tančíme

Nový dvůr Letohrad 2017

soustředko Adam

Bystrzyca Klodzka - vystoupení v Polsku

Den úsměvů Stáj Euridika

Firma Šmídl transport letos objednala doprovodný program na Šmídl rallye ve westernovém duchu. Byť bylo chladné počasí, rádi jsme se zúčastnili a tady je pár momentek z našeho prvního tanečního vstupu :) Tančily se dva bloky, do toho jsme třikrát vstupovali s Jirkou Voksou, který předvedl biče a laso a bylo fajn.

Šmídl rallye 2017

Kdo se probíráte články na naší hlavní stránce, nacházíte spoustu fotek a videí z  western clubu - jezdíme se učit westernovému ježdění do Libchav na Dream ranch k Majdě Filipové a to už třetím rokem. Tyto fotky jsou z poslední letošní návštěvy 19.12.2016 a už se těšíme na leden...a děkujeme Majdě i koníkům za trpělivost..

předvánoční návštěva na ranči

léto 2016

Léto v plném proudu, jedna akce střídá druhou, lítáme po vystoupeních - tak sem aspoň pár fotek...nestíhám doplňovat na weby, ale bavíme se dobře :) Krásné léto všem !

letem světem z 2016

Karnevalový program děláme poslední roky často a rádi, je trochu po kovbojsku a tentokrát poprvé jsme si střihli vlastní díky ochotě Pivnice Na Kopečku. Sál je tam super a díky podpoře Města Žamberka, FIDIKA, a také menších ochotných sponzorů jako Květina Markytka, Papírnictví p.Vyhnálková, BENZINA Lenka Divíšková a dalších se nám ten první náš docela pěkně vydařil...malé karnevalové video ( ovšem z Kunvaldu )zde https://www.youtube.com/watch?v=7lugEC7wqiU&feature=youtu.be

Karneval v Žamberku Na Kopečku 14.2.2016

Benefiční country bál pro Orion

Tato akce nám udělala radost - na základě vystoupení na Festivalu amerického filmu v RK si nás pozvalo Americké centrum na zahájení sezony. Americké centrum patří pod Velvyslanectví USA a tak se nám trochu rozklepala kolena - ale vyklubala se z toho úžasná akce..navíc pro mne velice milé překvapení - mezi hosty byli Eva a Ivan Svobodovi - oba patří do CCCDCA - stručně - Asociace dětského country tance, patří k týmu neúnavných organizátorů Mistrovství ČR a dalších soutěží v junior country dance - jsem ráda, že jsme měli čas na pár slůvek..

Velvyslanectví USA - Americké centrum - zahájení sezony

Jako všude jinde i Alabama s léty mění obsazení - dorůstají nebo přicházejí noví tanečníci a tanečnice a pokud i vy se chystáte mezi nás dospělé a jste zvědaví, do jaké party se to aktuálně dostanete, tady je pár fotek - je na nich většina současné Alabamy :) Děti mají vlastní přípravku, kterou jedeme pod WESTERN KLUBEM a loňské fotky najdete níže ve fotogalerii - a už se těším na vás, nováčky..až budu moct přidat i vaše fotografie :)

Alabama nyní

Jeden víkend, dvě velké akce - v Borohrádku se diváci počítali na stovky, v Bystrzycy Klodzkiej na tisíce...a na obou akcích slunce a Alabama. Na Dožínkách navíc v rámci našeho westernového městečka i Milan Havran Matějka, Honorata s western show a Dreamranch Libchavy společně s šerifem Log Townu - díky! 

Borohrátky a Dožínky v Polsku

Na zámku v Rychnově nad Kněžnou tančíme s Alabamou rádi a letos si nádvoří vyzkoušeli poprvé i dospělí tanečníci. Krásný den pokračoval na pile Holenda v Rybné nad Zdobnicí, kde se konal Dětský den pro děti s hadicapem - a pro OS Orion pracujeme rádi. Krásná sobota, děkujeme za pozvání...     

Rychnovské dřevořezání a Dětský den pro děti s handicapem

Víkendový seminář v Boskovicích

SV.Florian - Bystrzyca Klodzka

nejmladší holčinky z Alabamy

country bál Těchonín

Letošní benefiční  country bál pro Orionu je za námi - tentokráte se tužila dospělá Alabama a spojili jsme to s 2-denním soustředěním v Potštejně. Oblékli jsme letos kromě naší červenočerné i modrobílou kombinaci a spolu s koníčkem si střihli vesnické předtančení - a s chutí. S dopravou nám velice pomohla Autodoprava Zajíček a v Potštejně jsme díky p.ředitelce Říčařové kromě tělocvičny pobyli i v nově vybavené škole - nádhera ! Samotný bál se skupinou Kalumet prostě super !

benfiční country bál pro OS ORION

Naše nejmladší holky Alabamky byly poprvé na návštěvě na ranči. Hned po příjezdu  jsme měly štěstí - neplánově dorazil i náčelník "Sedí pod koněm" Petr Staněk, tentokrát v kovbojském a s ním parta dalších jezdců - na vyjížďku i na návštěvu. Podzimní odpoledne překrásné, holky si vyzkoušely na coralu ranče C jízdu na koni a dost jsme si to užily. Škoda, došla baterie v e foťáku, ale něco jsem zmáčknout stačila... 

První letošní ježdění

Firma Buhler ( bývalý Elitex ) v Žamberku požádala o westernový program pro firemní Den otevřených dveří. S pomocí přátel s Dream ranč Libchavy a kolegů ze SVČ Animo jsme rádi vyhověli a tak si návštěvníci kromě zajímavé prohlídky prostor, výroby a nové haly mohli udělat radost dopolední western show a tanečním vystoupením Alabamy.Krásnou práci s koněm předvedl vynikající trenér koní, westernový a indiánslý jezdec Petr Jareš, kaskadérské kousky, lasování a další dovednosti byly v režii westernových jezdců a majitelů Dream ranče Majdy a Míry Filipových a jsem ráda, že nám své kovbojské umění mohl předvést i výborný Tomáš Labský. Biče obstaral z německého Elspe se navrátivší Jirka Voksa. My si zase užili One Man Show Vladimíra Hrona a děkujeme panu řediteli Appeltauerovi za pozvání :)

Den otevřených dveří Buhler Žamberk

Na Dream ranč a Ranč C do Libchav jezdím moc ráda a vzala jsem tam poprvé i některé "nováčky" z letohradského tanečního kurzu. Nelenili, zkusili si jaké to je, vyškrábat se do sedla a šlo jim to vážně dobře....děkuji Majdě Filipové i hospodáři Milanu Cejpovi za čas a ochotu :)

návštěva na ranči

Boskovice seminář 2014

V Rakovníku se konalo OMČR ( Otevřené Mistrovství České republiky )v country tancích a letos poprvé vyrazili naši nejmladší. Přípravy probíhaly naprosto šíleně - zatímco část se semkla a trénovala jak o život, zbytek sestavy se různě měnil a doplňoval, takže tímto děkuji zdravému jádru - Žanetce, Pepému, Sáře a Petře, že jsme přes všechny překážky vyrazili. Sestavu doplnili dva starší záskoky, tudíž celá Alabama soutěžila v starší kategorii a přestože si pohár nepřivezli, nemusí být smutní - ve skupině byli ostřílení borci a choreografie a provedení starších byly opravdu krásné - moc se nám líbily Zuzanky ze Znojma, Hazard Ostrava i Lentilky Rakovník...večerní line dance workshop byl úžasný a jen co dorazí oficiální fotky, doplníme tuto fotogalerii - zatím jen malá ochutnávka..

OMČR Rakovník

Novoroční bowlingové klání máme za sebou a dobře jsme se bavili...od tří do pěti létaly po dráze koule jak o život a nejvíc nás překvapila nejmenší Natálka - dala STRIKE ( pro neinformované - schodila všechny kuželky na jednu ránu ):)

Od pěti jsme se sešli s mládeží a dospělými, to už ti mladší odjížděli domů. Fífovi, Michele, Vojtovi a Romaně jsem moc děkovala za perfektní práci a reprezentaci souboru v uplynulých letech a došlo na předání dárečků...no a protože naše fotka ze Silvestra z vystoupení z Pece nad Sněžkou, kde zase byli naši dospěláci se zalíbila firmě Tullamore, nadělovaly se i dárečky od ní - poslali nám krásné placatky s logem, kožené náramky na ruku s spoustu zelené výbavy - to asi aby se nám dobře slavil Sv. Patrik...

novoroční bowling v Grand Canyonu

Silvestrovské vystoupení v  hotelu Horizont v Peci pod Sněžkou. Jeli jsme dvakrát hodinový blok nejdřív v jednom a pak v druhém sále, 70% hostů byli Němci, měli tam děti a co je hlavní, chtěli se bavit, takže výuky tanců se zúčastnili s chutí, předtančení naši noví alabamáčtí hostující tanečníci zvládli výborně a tak mám radost z hezkého večera. A cestou zpět jsme potkávali jeden ohňostroj za druhým - takovouhle úžasnou jízdu jsem zažila poprvé...díky všem !!!Záznam aspoň jednoho předtančení zde www.youtube.com/watch?v=P4zB7jG0PWw a ještě kousek z druhé části s horším záznamem zvuku tady  https://www.youtube.com/watch?v=CsQ2jhXl1Qc&feature=youtu.be

 

Silvestr pro hotel Horizont, Pec pod Sněžkou

Do Bystrzyce Klodzkiej na dožínky vyjela letos  hlavně mladší část Alabamy - a podržel je Fífa s Pavlem - a moc děkuji za to, jak ustáli vystoupení na tak velké akci.Jako vždy na akcích pořádaných MGOKem nás dostal neuvěřitelný počet diváků a perfektní organizace akce. Dožínky jsou v Polsku brány jako veliká slavnost, všude byly lidové kroje, dopoledne velmi slavnostní Mše svatá, na místě ke koupi a k ochutnání české i polské krajové speciality...mám radost, že se nám podařilo do programu na večer doporučit i naši českou kapelu Trumf a tady je pár foteček převzatých z fotogalerie MGOK.

dožínky v Polsku - vystoupení mladší Alabama

Sdružení Orion z Rychnova nad Kněžnou, pořádá už pravidelně s country skupinou Kalumet country bál, jehož výtěžek putuje na činnost sdružení. S Alabamou jsme se letos rádi zúčastnili už podruhé a opět nás dostala vřelá a příjemná atmosféra a sále...video z akce  zde - tančí Pavel a Vojta https://www.youtube.com/watch?v=d6CEdRviRlY 

country bál pro děti s handicapem - sdružení Orion

Westernových dnů na Vochtánce v Potštejně se Alabama účastní už dlouhé roky - 2013 to bylo deváté účinkování. Tyto fotky jsou o dva roky starší a tentokrát v něm zazářil nejmladší člen souboru Pepe jako Mexičánek, který "rušil" předtančení country :)

westernový den Mexico - Vochtánka Potštejn

Oslavili jsme s Alabamou 20 let trvání souboru a jsem moc ráda, že nám přijeli pomoci s programem koňáci a końačky, kterých si vážíme. Nechybělo osazenstvo Ranče C, s hospodářem a legendou rodea v Čechách Milanem Cejpem v čele, ze sousedícího Dream ranče přivezla hosty Majda, nechyběli Pepa a Dáša Tomkovi z ranče Sedící kůň - držitelé mnoha rekordů z oblasti drezúry koní...Díky Hospodářovi a finanční pomoci Agrokonzulty nechyběl ani elektrický býk, takže se na něm konalo regulérní rodeo o ceny a večer už nás čekal malý country bál s kapelou Trumf. ZOOPRODUCT Ešpandrovi pomohli velmi a tak mohl být stánek i výstava..Odpoledne program vyšperkovalo šermířské vystoupení skupiny Mortem Iter.Celá akce se konala za podpory města Žamberka a samozřejmě SVČ Animo - všem se nedá opravdu dost poděkovat. Krásné fotky jsou opět Verunky Holendové,více na https://verunkah.rajce.idnes.cz/11._srpen_2012_-_Westernovy_den_Zamberk/ a také Míši, více na https://miska07.rajce.idnes.cz/11.8.2012-_Westernovy_den_s_Alabamou_Zamberk/- jsou tam i nějaká videa :).Něco je i na https://www.youtube.com/watch?v=Bkqp-BLqq0g a také na https://www.youtube.com/watch?v=D1L7cz92Tic a https://www.youtube.com/watch?v=6zNZvNr5aUA

oslavy 20 let Alabama

Tak jsme si byli trochu zajezdit s mladší části Alabamy. Postarala se o nás parta z Dream ranče v Libchavách, takže díky moc Majdě, Mírovi a všem a také hospodáři Milanu Cejpovi ( sousedící ranč C ), že nás pustil jezdit k sobě na coral. Bylo to vážně fajn !

Ježdění na Dream ranči a ranči C v Libchavách

Festival Kovárna v Českých Petrovicích pořádá kapelník country skupiny Trumf Rosťa Bartoň. V příjemném prostředí pohodový festiválek, dobré kapely a tak se rádi účastníme...více na www.kovarnafest.cz

Kovárnafest

Boskovice si udělaly radost a tak se tam natáčela letní komedie Westernstory. Během uvedení do kin po republice vznikly spontánně doprovodné akce od místních westerňáků. V Žamberku jsme si to vzali na starosti my a moc děkujeme hostům, kteří přijeli přispět do programu - manželům Tomkovým z Ranče Sedící kůň a Berrymu ...

premiéra Westernstory v Žamberku

Na Vochtánce se konal I.Westernový den, tentokráte se školákem Albertíkem. Poprvé si zkusila velkou taneční plochu nejmladší Alabama a tak mají křest za sebou. V programu toho bylo k vidění opět spousta, kdo jste chtěli jet a nemohli upozornění : II-Westernový den je 17.8. Fotografie jsou Alabamy a Jaroslava Stejskala...a už se těšíme na srpen...

Westernový den s Albertíkem

Country víkend plný tance a pohody - jak zní celý celý název, opět nezklamal...níže pár fotek našich a Zdeňka Lovečka....a už se těšíme na příští rok !

Boskovice taneční víkend

Kdo sledujete náš kalendář akcí vlevo na této stránce, neunikla Vám určitě 3e Regional open WCDF Country Line dance Competition Czech republic v Písku. Zkusit jsme to jeli s Pavlem, poprvé a protože do Line dance neděláme naplno, přece jen máme raději klasické country, brali jsme to tak, že se prostě jedeme spíš mrknout. Přesto Pavel poctivě trénoval a výsledek se dostavil - 1.místo v ktegorii SOCIAL Adult Male !! 

 A tady  máte skvělou exibici porotců Sinty a Roye https://jonopv.rajce.idnes.cz/2011_10_7-9_Pisecke_dupani_a_3e_Regional_Open_WCDF_Country_Line_Dance_Competition_Czech_Republic/#Pisek_II_2011_015.jpg


 

 

Pavel vyhrál svou kategorii v soutěži pořádanou WCDF

V Boskovicích je nádherný klid - nejraději mám ty překrásná rána...tradičně první víkend v červnu se tam učí country a coupple dance ( učí nestor českého country dance Ivan Bartůňek, skvělý Michal Dingo Janák společně s Míšou Krajčírovou se starají o výuku line dance, ale hlavně: je nám tam dobře - nakonec podívejte se sami, jak to tam vypadá  https://www.youtube.com/watch?v=xaMi6Pm0EFg

Boskovice - Víkend plný pohody s Ivanem Bartůňkem

Na Mistrovství ČR v junior country tancích jsme se vydali díky pozvání po úspěšném vystoupení  v Praze na Dvoraně - samotné nás ani nenapadlo hrnout se někam do soutěží. Ale pozvání potěšilo, tak nakonec jsme jeli a v kategorii nováčků si odvezli pohár za první místo - což jsme ( řečeno slovy Karla Gotta ) vážně nečekali. Video z předávání cen a jak brečíme štěstím na bedně je v sekci videa...a tady je pár fotek :)

Mistrovství ČR v junirských country tancích Znojmo

Kontakt

Dana Jedličková

alabama@post.cz

SVČ Animo
28.října 713
Žamberk
56401

704 445 088

Vyhledávání

ALABAMA country dance© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode