Zimní soustředění POTŠTEJN
Kromě letních radovánek vyrážíme pravidelně v lednu na zimní předsezonové soustředění do našeho milovaného Potštejna. Aktuální termín je v Kalendáři akcí a my se na pohled na zasněženou dominantu hradu moc a moc těšíme...taky v tomto ročním období dává konečně smysl cedulka na nádražní budově . Stojí tam totiž " pozor padá sníh ze střechy " :)

Western club Alabama - což jsou naši nejmladší členové měl své první 1-denní soustředění na Dreamranch Libchavy... jezdili jsme na koni, zahráli jsme si bojovku, při které se pátralo po ztracených amuletech a užili jsme si krásný podzimní den ..
všechna fota jsou zde https://alabama-country.rajce.idnes.cz/Alabama_soustredeni_Dreamranch_25.10.2015
 

Letošní soustředění bylo dospělácké a konalo se na ranči v Hlinném. Úžasné prostředí, tancovalo se ve stodole, venku krávy, koně, kozy, ovse, psi .. a uvnitř banda nadšenců...děkujeme Tomovi a Verče, že nám vydali v plen svoje úžasné obydlí a těšíme se zase za rok..

Soustředění Hlinné

TÁBOR S KOŇMI PRO DĚTI

Vřele doporučuji tábor v Potštejně pořádaný pravidelně už několikátý rok a na který se zúčastněné děti rády vracejí - info na https://www.sedicikun.estranky.cz/clanky/letni-tabor--pro-deti/

Pokud vás kromě koní láká i indiánská tématika, rozhodně se podívejte na tábor rovněž v potštejně pod taktovkou vynikajícího Petra Staňka :
https://www.kone-indiani.cz/nabizime/letni-detsky-tabor-s-konmi/ 

                                            Soustředění                                              

 

Alabama každoročně pořádá týdenní letní soustředění v jedné z nejkrásnějších lokalit v okolí Žamberka – v Potštejně. Termín je vždy v srpnu a přizpůsobuje se termínu Westernových dnů Radia OK, které se konají na tábořišti Vochtánka Potštejn a kde pravidelně mezi všemi těmi indiány, mistry Evropy v koltech a western ridingu a vůbec, vystupujeme. Jsme rádi, že nás Iveta Waltrová, provozovatelka Vochtánky, hrdě zařazuje do programu, protože tak soustředění získává něco jako cíl, ke kterému radostně spějeme...no...a večer pak s úlevou můžeme po shlédnutí ohňové show  řádit na country bále...

Program našeho soustředění je rozdělen do dvou částí – trénink country tance a „táborová“ činnost. Tréninky máme díky perfektní a úžasné spolupráci s obcí Potštejn, kde především starosta p. Petr Dostál a ředitelka místní ZŠ p. Říčařová máme, co potřebujeme: zázemí v  sokolovně, ubytováni jsme v  ZŠ a protože v okolí je příroda, zřícenina hradu Potštejn, zámek, westernové tábořiště, existuje spousta možností, jak si pobyt v Potštejně opravdu užít...Nesmíme zapomenout na stravování, které nám za přívětivé ceny poskytuje restaurace Slavie a rozmazluje nás do té míry, že si členové souboru sami sepisují, co by chtěli v tom týdnu jíst a restaurace požadavek zařazuje do hotovek – nevěříte ? Věřte !! Není mnoho takových míst a proto všem v Potštejně velmi děkujeme !!!

A protože se v Potštejně nelíbí jenom nám, tak tady je jedna písnička o cestě do Potštejna od našich přátel - kapela Trumf:  Hurá na Potštejn.mp3 (2,2 MB) Text písničky je  zde:  Hurá_na_Potštejn.doc (66 kB)

 

 

Program westernových dnů :


I. WESTERNOVÝ DEN RADIA OK
14.00 hod. slavnostní zahájení.
Velká show kovbojů a indiánů. Nenechte si ujít ukázky kovbojského a indiánského umění našich nejlepších jezdců rodea. Westernová show, která je plná napětí a bitek mezi kovboji a indiány. V průběhu dne si můžete zastřílet z luku a vyrýžovat hroudu zlata. Westernová show, kterou v České republice uvidíte pouze u nás!!!
20:00 hod. slavnostní country večer MAKADAM.
22:00 hod. Velká noční show - koně v ohni a následné vystoupení AKÁDY a jeho hostů. Pořadem provází Míťa Šána.

 

Jak to vypadá na westernových dnech...

Kontakt

Dana Jedličková

alabama@post.cz

SVČ Animo
28.října 713
Žamberk
56401

704 445 088

Vyhledávání

ALABAMA country dance© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode