Úplně první kovboj

29.09.2014 14:31

Dávám pracně dohromady info k premiéře filmu Úplně první kovboj v Žamberku. Film se mi podařilo uvést v Divišově divadle po delším vyjednávání - zatímco v Polsku ho koupila televize, v Čechách se to nějak nepodařilo dotáhnout do konce, až konečně po dvou letech a protože hlavními aktéry jsou lidi z ranče C , byla návštěvnost ohromná.
Proto se zadařilo i slavnostně uspořádat westernové odpoledne, zahájené slavnostním průvodem jezdců - velmi děkuji starostovi i p. Fabiánovi z odboru dopravy a městské policii - ti všichni ochotně spolupracovali a pomáhali. Večerní premiéra byla za účasti režisérky Kroupové a producenta Dana Tučka a zakončili jsme ho malým country bálkem...
trailer k filmu zde : https://www.fdb.cz/film-trailery/81572-uplne-prvni-kovboj.html?PHPSESSID=4574aa76c61c33dabd7930015e68e5a3 
Celý film se už dá v současnosti najít na ulozto.cz a stojí za shlédnutí, doporučujeme !!!

V programu jsme spolu s úžasnými westerňáky vystoupili i my a kolik bylo diváků si můžete udělat představu i z tohoto videa - vystoupení Pavla a Vojty je zde :https://www.youtube.com/watch?v=4W9062oPn5U 

video z průvodu a westernového odpoledne které bylo před Konzumem, zde : https://youtu.be/riH5VX7OucY 

Aktuálně : záznam z polské TV, listopad 2014 - jeden z protagonistů filmu Polák Szymon Wierzchosławski , který začínal s rodeem právě na ranši C se stal společně s Danielem Kociok Vícemistrem Evropy - je to jen jeden z mnoha úspěchů v tomto sportu, které má Szymon "na triku" - letos měli Poláci své první velké rodeo - ve velkém stylu, nádherné, s dobrou organizací...záznam rozhovoru na https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/polacy-wicemistrzami-europy-w-rodeo,147928.html

 

z tisku : Žamberk ve znamení westernu

Vyšlo dne: 23.04.2012
Autor: Karel Pokorný
Periodikum: Orlický deník

Žamberk – Město, které bývá označováno jako "brána do Orlických hor", zažilo v sobotu událost přinejmenším neobvyklou. Dostaveníčko si v něm totiž dali čeští kovbojové a dokonce i indiáni. A rozhodně nebyli k přehlédnutí.
Městem projela třicítka jezdců

Hodinu po poledni projely Žamberkem v uspořádaném tvaru a za doprovodu městské policie tři desítky jezdců a jezdkyň. Trojice v čele měla v rukou vlajky Ranchu C v Libchavách, České republiky a Spojených států. Byla v tom jistá symbolika. O rozšíření původně ryze amerického fenoménu westernu v Čechách se totiž zásadním způsobem zasloužil právě libchavský ranch bratří Cejpů. Na něm se konala zřejmě vůbec první rodea u nás, a to ještě v dobách socialismu.

Odpoledne pokračovalo ukázkami westernového ježdění v improvizované "aréně" nedaleko místního marketu Konzumu a dalším programem, v němž nechybělo lasování ani country tance. Na večer pak byla připravena v Divišově divadle premiéra filmu Úplně první kovboj.


Na Arizonu Milan Cejp rád vzpomíná

Jedním z hlavních protagonistů snímku, který v Čechách a v Arizoně natáčela režisérka Adéla Kroupová, je Milan Cejp. Ten společně s bratrem Stanislavem, jenž už ovšem několik let prohání svého koně někde po pláních westernového nebe, patří k legendám českého westernu. Ještě před premiérou Orlickému deníku řekl: "Sám jsem zatím film neviděl. Je to s ním trochu jako s yettim. Všichni říkají, že existuje, ale nikdo ho ještě neviděl. Takže jsem opravdu zvědavý. Má být o čtyřech klucích, kteří u nás jezdí na bejcích a chtějí si to zkusit v Americe. "

Na pobyt v Arizoně rád vzpomíná. "Dostali jsme se taky na pořádný ranč, značkovali jsme tam společně s místními kovboji dobytek, byla to hodně tvrdá práce. Oni jsou vynikající s lasem a k nám se chovali velice pěkně," vypráví Milan Cejp. Jak dodává, zkusili i rodeo. "Dokonce jsme jako český tým vyhráli jednu volnou disciplínu, ´strojení telete´, což byl úspěch. Dařilo se nám i v chytání telat. Poklonil se nám dokonce i americký kovboj. No a pak jsme jim ještě uvařili české jídlo a poklonili se nám podruhé, české jídlo pro ně bylo velice dobré," pochlubil se.


Premiéra sklidila velký aplaus

A jak dopadla premiéra samotného filmu? Jeden z diváků, kovboj Eduard Ditzel z Ostrova u Lanškrouna, ji hodnotil s nadšením. "Bylo to skutečné srovnání westernu, kovbojství a rodea u nás s westernem americkým. Viděli jsme, jak se u nás ještě za totality začínalo, jak si ti kluci plnili svůj sen, za jakých podmínek trénovali a učili se, sháněli koně a potřebné vybavení. A jak se to dál vyvíjelo. Kluci, kteří ve filmu jsou, dostali díky Milanu Cejpovi nabídku z Ameriky, aby se tam zúčastnili rodea. A uspěli tam, americká veřejnost je jako české kovboje vzala. Film přibližuje práci amerických kovbojů, která je hodně těžká a nebezpečná, ukazuje ovšem i americká westernová supershow. Připomíná i Standu Cejpa, s nímž Milan rodeo u nás začínal. Je v něm zmíněn i problém, který u nás pořadatelům rodea dělají veterináři hlavně ve vztahu k býkům, přestože jim samozřejmě není ubližováno. Dojmů z filmu mám moc, vládla skvělá atmosféra, sál byl doslova natřískaný, všechno skončilo velkým potleskem," řekl Deníku.

 
plakát k filmu vytvořil Ivoš - byla fuška na něj dostat tolik informací, aby byl dostatečně přehledný - ale nakonec se zadařilo : 

Kontakt

Dana Jedličková

alabama@post.cz

SVČ Animo
28.října 713
Žamberk
56401

704 445 088

Vyhledávání

ALABAMA country dance© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode